W swoich pracach poruszam kwestie związane z ochroną środowiska, dlatego bardzo ważne jest dla mnie to jak sama mogę ograniczać negatywny wpływ swojej działalności. Na tej stronie będę opisywać swoją podróż ku jak najbardziej zrównoważonym praktykom jakie mogę podejmować jako artysta szanujący naszą wspólną planetę.

Naturalne barwniki do farb// W swojej praktyce zwiększam udział naturalnych pigmentów, tak by ograniczać powszechnie używane farby akrylowe czy olejne. Szkolę się, aby pozyskiwać pigmenty samodzielnie z ziemi i przetwarzać je we własnym zakresie.

Drugie życie płótna// Wiele z prac czy eksperymentów zamalowuję ponownie, tak by nie produkować nowych płócien lub wykorzystuję istniejące krosna do naciągnięcia nowych płócien.

Edukacja// Każda seria poświęcona jest tematom związanym z ochroną środowiska lub zwierząt. Swoim przekazem staram się uwrażliwiać na to co wokół, wierząc że każdy z nas pragnie troszczyć się o to co kocha. W moim przypadku jest to natura.

Wspieram społeczne cele// część dochodu z każdej serii przeznaczam na różne cele charytatywne - działania dla klimatu czy organizacje walczące o dobro zwierząt.

Recykling// Opakowania po farbach poddaję recyklingowi. Wywieram presję na producentów farb w Polsce, namawiając ich do bardziej ekologicznych rozwiązań.W tym miejscu zachęcam innych artystów do wywierania presji i dzięki temu wspólnego osiągnięcia większej zmiany.

Ponowne wykorzystanie zasobów// Wykorzystuję ponownie opakowania do wysyłki obrazów. Aby wykorzystywać ponownie styropian, którym muszę zabezpieczać prace do wysyłki, wprowadziłam program zachęcający moich nabywców do odsyłania go do mnie, a nie wyrzucania.

Zostałam również członkiem Gallery Climate Coalition której celem jest dekarbonizacja sektora artystycznego poprzez promowanie ekologicznych praktyk dla artystów, ale także instytucji zajmujących się sztuką.