Paula Yezak

Malowałam od dzieciństwa, pamiętam że ciągle coś tworzyłam, z piasku, muszelek, znalezionych patyków. Była to swego rodzaju ucieczka do wewnątrz, próba nadania kształtu temu, że wszystko czułam tak intensywnie. Zawsze było we mnie marzenie, by tworzyć coś dla świata, a najlepiej tworzyć lepszy świat. Z marzycielki stałam się idealistką. Po kilku latach pracy dla organizacji ekologicznej i innych fundacji, idealizm przerodził się w pragmatyzm, ale chęć zmiany świata nadal pozostała. Tak powstała pasja do malowania o tym, co dla mnie ważne. Często te rzeczy, problemy społeczne czy idee nie mają swojego głosu i moja sztuka to próba nadania im kształtu, barwy i swego rodzaju wiadomości do odczytania. Nie jest ona podana wprost, ale wierzę, że abstrakcja właśnie po to jest - aby wyobraźnią usłyszeć głos tego, co niewypowiedziane.

W swej praktyce wykorzystuję głównie akryl na płótnie, najlepiej czuję się w wielkoformatowych abstrakcjach. Działam intuicyjnie wykorzystując wiedzę z zakresu psychologii koloru, swoim przekazem pragnę uwrażliwić odbiorcę subtelnie dobraną kompozycją barw, wierząc, że to czego potrzebuje świat to więcej wrażliwości i empatii.

Ur. 1990.

Kursy/ szkolenia/ wystawy:

Wystawa indywidualna EARTH 2.0. - Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (29.11-08.01.2023)

Wystawa indywidualna - Kinoteka w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie (10.09-17.10.2022)

Wystawa zbiorowa i aukcja charytatywna dla Ukrainy - Pragaleria (4.2022)

Świąteczna wystawa zbiorowa Pragalerii w teatrze Szóste piętro (12.2021)

Świąteczna wystawa zbiorowa Dial Gallery (12.2021)

Art, Activism & Environment: Practical Approaches to Contemporary Ecologies with Aoife Desmond, Node Center (08/09.2021)

Bio Colour Workshop with Kari Cahill (01.2022)